react

پلتفرم React

(React Platform)

اتصال دامنه به برنامه‌های React

فهرست عناوین:

اضافه کردن دامنه

سرویس DNS لیارا
سرویس DNS کلودفلر
سرویس DNS ابرآروان

برای اتصال دامنه به برنامه مورد نظرتان در لیارا باید وارد این برنامه شوید و از منوی سمت راست، روی گزینه‌ی دامنه‌ها کلیک کنید. سپس روی گزینه‌ی افزودن دامنه کلیک کرده و نام دامنه‌تان (مثلا: example.com) را وارد کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه‌ی ایجاد دامنه، دامنه شما در لیارا اضافه می‌شود و همچنین به صفحه‌ی مدیریت دامنه هدایت می‌شوید.

در این مرحله باید رکوردهای DNS درخواست شده را با استفاده از یک سرویس DNS مانند Cloudflare بر روی دامنه‌تان تنظیم کنید. درنهایت پس از ثبت رکوردهای DNS می‌توانید بر روی گزینه‌ی بررسی وضعیت رکوردها کلیک کنید و با تغییر تیک‌های قرمز رنگ به سبز، یعنی اتصال دامنه‌ی شما به لیارا با موفقیت صورت گرفته است.

۱. توجه داشته باشید که درصورت استفاده از CDN باید گواهی SSL را نیز از سرویس‌دهنده‌ی DNS فعلی‌تان تهیه کنید.
۲. درصورت استفاده از CDN می‌توانید تیک قرمز رنگ و خطای تنظیم نشدن رکوردها را نادیده بگیرید.
۳. در سرویس Cloudflare، تنظیمات SSL را همیشه روی Flexible تنظیم کنید.

ساخت زیردامنه‌ی www

درصورتی که ریشه دامنه‌تان (مثلا: example.com) را در لیارا اضافه کرده باشید می‌توانید در صفحه‌ی مدیریت این دامنه، زیردامنه‌ی www را تنها با یک کلیک در لیارا اضافه کنید.

تهیه گواهی SSL

لیارا این امکان را به شما می‌دهد تا برای دامنه‌ها و زیردامنه‌های اختصاصی‌ خود تنها با یک کلیک و بدون هیچ تنظیماتی، SSL رایگان تهیه کنید. تمدید SSL نیز در زمان مناسب و به صورت خودکار توسط لیارا انجام خواهد شد.

برای تهیه‌ی و فعال‌سازی گواهی SSL باید در صفحه‌ی مدیریت دامنه، روی گزینه‌ی تهیه گواهی SSL کلیک کنید.

درنهایت وب‌سایت شما بعد از فعال شدن موفقیت‌آمیز گواهی SSL بر روی پروتکل HTTPS در دسترس قرار می‌گیرد.

اضافه کردن زیردامنه‌ی دلخواه

حال درصورتی که قصد داشته باشید زیردامنه‌‌ی دیگری (مثلا: api) را به برنامه‌ی خود متصل کنید، باید طبق مراحل اضافه کردن دامنه، وارد این برنامه شوید و از منوی سمت راست، روی گزینه‌ی دامنه‌ها کلیک کنید. سپس روی گزینه‌ی افزودن دامنه کلیک کرده و نام دامنه‌تان را به‌صورت api.example.com وارد کنید. درنهایت با کلیک روی گزینه‌ی ایجاد دامنه، زیردامنه‌ی شما در لیارا اضافه می‌شود و همچنین به صفحه‌ی مدیریت دامنه هدایت می‌شوید.

در این مرحله نیز باید رکوردهای DNS درخواست شده را با استفاده از یک سرویس DNS مانند Cloudflare بر روی دامنه‌تان تنظیم کنید. درنهایت پس از ثبت رکوردهای DNS می‌توانید بر روی گزینه‌ی بررسی وضعیت رکوردها کلیک کنید و با تغییر تیک‌های قرمز رنگ به سبز، یعنی اتصال دامنه‌ی شما به لیارا با موفقیت صورت گرفته است.

۱. توجه داشته باشید که درصورت استفاده از CDN باید گواهی SSL را نیز از سرویس‌دهنده‌ی DNS فعلی‌تان تهیه کنید.
۲. درصورت استفاده از CDN می‌توانید تیک قرمز رنگ و خطای تنظیم نشدن رکوردها را نادیده بگیرید.
۳. در سرویس Cloudflare، تنظیمات SSL را همیشه روی Flexible تنظیم کنید.

از دامنه‌های.irهم پشتیبانی می‌کنید؟

بله. محدودیتی از لحاظ TLD وجود ندارد و می‌توانید از هر پسوند دلخواهی استفاده کنید.

حتی بعد از تغییر DNS ها، وضعیت همچنان «در انتظار تغییر DNS ها...» است.

تغییر DNS های دامنه‌های .irممکن است بین ۴ تا ۷۲ ساعت زمان‌بر باشد. سرعت اعمال این تغییرات وابسته به nic.ir است، بنابراین باید صبور باشید. معمولا دامنه‌های .com خیلی سریع‌تر از .ir به‌روز می‌شوند. در صورتی که بعد از طی این مدت، باز هم مورد رفع نشد، از طریق تیکت به پشتیبانی لیارا اطلاع دهید.

برای مشاهده وضعیت DNS های دامنه‌ی‌تان در سراسر جهان، می‌توانید از وبسایت dnschecker.org استفاده کنید.

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;