ارائه دهنده خدمات ابری PaaS و DBaaS

درباره CI/CD

(Continuous Integration and Continuous Delivery)

این روز‌ها با سرعت بالای پیشرفت نرم‌افزاری، نیاز به ساختارهایی است که توسعه‌دهندگان بتوانند نسخه‌های جدید نرم‌افزارهایشان را سریعا به‌دست کاربران برسانند و در عین حال از سلامت بودن برنامه‌شان مطمئن باشند.

CI (Continuous Integration) به شما کمک می‌کند تا از سلامت و یکپارچه بودن کدهای موجود در ریپازیتوری‌تان اطمینان داشته باشید و CD (Continuous Delivery) این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا تغییرهای نرم‌افزاری را سریعا به‌دست کاربران برسانید. اگر بخواهیم کمی عمیق‌تر در این باره صحبت کنیم باید گفت که اجرای تست‌ها و اطمینان از Pass شدن آن‌ها در مرحله‌ی CI انجام می‌شود و در CD با هربار push کردن کدهایتان در ریپازیتوری‌های GitLab یا GitHub ، برنامه‌ی شما در سرور نیز به‌روز می‌شود.

حال اگر از لیارا برای استقرار برنامه‌هایتان استفاده کرده‌اید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا با راه‌اندازی فرایند CI/CD در پلتفرم‌های GitLab و GitHub از تمام مزیت‌هایی که درباره‌شان صحبت کردیم بهره‌مند شوید. علاوه‌براین‌ها مطالعه‌ی یکی از قابلیت‌های لیارا به‌نام استقرار بدون اختلال می‌تواند در تجربه‌ای بهتر و حرفه‌ای‌تر به شما کمک کند.