استقرار پروژه‌های Flask

پروژه‌ی شما باید دارای فایلrequirements.txtباشد و حتما مطمئن شوید که Flask در این فایل وجود داشته باشد تا بتواند در لیارا مستقر شود.

شروع عملیات استقرار

در ابتدا مطمئن شوید که@liara/cliرا روی کامپیوترتان نصب کرده‌اید. اطلاعات بیشتر
سپس دستور زیر را داخل پروژه‌ی‌تان اجرا کنید:

liara deploy

لیارا به صورت خودکار، تشخیص خواهد داد که پروژه‌ی شما را باید به عنوان یک پروژه‌ی Flask اجرا کند و عملیات استقرار را آغاز خواهد کرد. اما اگر مشکلی در تشخیص وجود داشت، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

liara deploy --platform=flask

پکیج‌ها به صورت خودکار نصب می‌شوند

لیارا به صورت خودکار پکیج‌هایی که در فایل‌هایrequirements.jsonلیست شده‌اند را برای شما نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستوراتpip installباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستورات زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستورات را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

اتصال به دیتابیس

شما می‌توانید از بخش «دیتابیس‌ها»، یک دیتابیس MySQL یا MongoDB ایجاد کنید. بعد از ایجاد دیتابیس، در لیست دیتابیس‌ها، روی دیتابیس موردنظرتان کلیک کنید تا اطلاعات اتصال به آن برای‌تان نمایش داده شود.
هر پروژه‌ای یک بخش تنظیمات دارد که از طریق آن می‌توانید متغیرهای لازم را برای پروژه تعریف کنید. (اطلاعات بیشتر)
شما می‌توانید به هر صورت که مایل هستید اطلاعات دیتابیس را به پروژه‌ی‌تان بدهید. ما پیشنهاد می‌کنیم متغیری مانند زیر را در بخش تنظیمات پروژه ایجاد و مقداردهی کنید:

DATABASE_URL=mysql://root:PASSWORD@HOST:PORT/my_database

توجه کنید که متغیر بالا، صرفا جهت نمونه آورده شده و شما باید مقدار آن را با اطلاعات دیتابیسی که ساختید پر کنید. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در مثال بالا، فرض بر این بوده است که شما به سرور دیتابیس‌تان متصل شده و یک دیتابیس با نامmy_databaseساخته‌اید.

ذخیره‌ی فایل‌ها

لیارا یک فضای ابری نامحدود برای ذخیره‌ی فایل‌هایتان در اختیار شما قرار می‌دهد.
فقط کافیست که SDK لیارا را در پروژه‌یتان نصب کرده و شروع به استفاده کنید. اطلاعات بیشتر