netcore

پلتفرم .Net

(.Net Platform)

فهرست عناوین:

استقرار با Liara Desktop

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

نصب Liara Desktop

شما می‌توانید از طریق این لینک؛ Liara Desktop را؛ متناسب با سیستم عامل خود دانلود و نصب کنید.

ورود به حساب کاربری

برای ورود به حساب کاربری از طریق Liara Desktop، ابتدا نرم‌افزار را اجرا کرده، سپس از طریق مروگر، وارد حساب‌تان شوید.

اولین استقرار

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم ASP.NET CORE و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه dotnet-starter را انتخاب کردیم.

گام دوم)در قدم بعدی کافیست Liara Desktop را اجرا کرده و پوشه پروژه‌تان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب پروژه‌تان، از شما شناسه برنامه‌ موردنظرتان پرسیده می‌شود و بعد از انتخاب شناسه، لیارا عملیات استقرار را شروع می‌کند.

برنامه‌ی شما حتما باید فایل.csprojرا داشته باشد. یک نمونه‌ی پروژه‌ی ASP.Net Core که آماده‌ی مستقر شدن در لیارا است را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید:

https://github.com/liara-cloud/dotnetcore-starter

بعد از وارد کردن دستور دیپلوی، Liara Desktop به صورت خودکار، تشخیص خواهد داد که برنامه‌ی شما را باید به عنوان یک برنامه‌ی ASP.Net Core اجرا کند و عملیات استقرار را آغاز خواهد کرد. اما اگر مشکلی در تشخیص وجود داشت، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

لیارا به صورت خودکار پکیج‌های برنامه‌ی شما را نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستوراتdotnet restoreباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستورات زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستورات را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

استقرار پوشه‌ی Solution

در صورتی که ساختار برنامه‌ی شما وابسته به چندین پروژه است، پوشه‌ی Solution ریشه‌ی برنامه‌ی شما به‌حساب می‌آید. بنابراین، لازم است که اگر فایلliara.jsonرا می‌سازید، آن را در پوشه‌ی Solution ساخته و سپس پروژه‌تان را دیپلوی کنید.

خطاهای رایج در فرایند استقرار

چنانچه در فرایند استقرار با خطای خاصی مواجه شده‌اید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که بخش توضیحات و نکات تکمیلی را مطالعه کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

گام سوم و پایانی) بعد از انجام گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://dotnet-starter.liara.run

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;