apacheanswer

پلتفرم پرسش و پاسخ Apache Answer

(Apache Answer one-click app)

Apache Answer یک پلتفرم رایگان و متن‌باز Q&A (پرسش و پاسخ) است که می‌تواند برای هرتیمی در هر مقیاسی مناسب باشد. فرقی ندارد که Apache Answer یک انجمن باشد، یک help center یا یک پلتفرم اشتراک دانش (مانند StackOverFlow)؛ شما می‌توانید همواره روی Apache Answer حساب کنید.

🚀 راه‌اندازی

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

برای راه‌اندازی برنامه‌ی آماده Apache Answer باید در بخش برنامه‌های کنسول لیارا بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کرده و در صفحه‌ی باز شده وارد بخش برنامه‌های آماده شوید. سپس برنامه‌ی Apache Answer را انتخاب و یک شناسه‌ی یکتا برای برنامه‌ی خود درنظر بگیرید. در آخر پس از انتخاب شبکه خصوصی و پلن، بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کنید.

🎯 توضیحات و نکات تکمیلی

اتصال به دیتابیس

در قدم دوم نصب برنامه Apache Answer باید تنظیمات مربوط به دیتابیس را پیکربندی کنید. دقت داشته باشید که اگر قصد دارید به دیتابیس در شبکه خصوصی متصل شوید، برنامه Apache Answer و دیتابیس هر دو باید در یک شبکه خصوصی مشترک قرار داشته باشند. پیشنهاد می‌شود که از دیتابیس SQLite استفاده کنید؛ چون به تنظیمات خاصی احتیاج ندارد و ما از قبل یک دیسک برای انجام این کار در برنامه Apache Answer برای شما، تعریف کرده‌ایم.

تغییر نسخه‌ی برنامه مستقر شده

برخی مواقع لازم شده که نسخه برنامه‌ی آماده‌ای که مستقر کردیم رو تغییر بدیم. برای مثال، نسخه جدیدی از آن برنامه منتشر شده و ما می‌خواهیم از آن استفاده بکنیم. نکته‌ای که باید قبل تغییر نسخه برنامه‌مان در نظر داشته باشیم، این است که آن نسخه با لیارا سازگاری داشته باشد و در صورتی که لازم باشد از دیسک‌ها برای مواردی همچون تغییرات در برنامه یا نگهداری اطلاعات‌مان استفاده بکنیم. یا حتی لازم باشد یک سری متغیر‌هایی در برنامه‌مان تنظیم کنیم. در اینجا شما می‌تونید یک نمونه ساده از تغییر نسخه را مشاهده کنید. برای شروع لازم هست ابتدا در سیستم لوکال فایلی تحت عنوان liara.jsonایجاد کنید و مقادیر زیر رو در اون قرار بدید:

{
  "image": "apache/answer:<your-version>",
  "port": 80,
  "app": "<your-app-name>",
  "disks": [
   {
    "name": "data",
    "mountTo": "/data"
   }
 ]
}

در اینجا مقدار app، برابر هست با نام برنامه‌ای که در لیارا ایجاد کردید و مقدار image، برابر هست نام image برنامه‌تان. در قسمت port، پورتی که برنامه‌تان بر روی آن اجرا می‌شود و در قسمت disks، قرار داده شده است نام دیسک‌هایی که به صورت پیش‌فرض برای برنامه‌تان نیاز هست. در نهایت با liara-cli و سپس دستور زیر برنامه‌تان مستقر کنید:

liara deploy
;