imgproxy

پردازش تصاویر با Imgproxy

(Imgproxy one-click app)

Imgproxy یک ابزار پردازش تصویر توسعه داده شده با زبان Go است که می‌توانیم آن را جایگزینی مدرن‌ و حتی بسیار کاربردی‌تر برای ImageMagick و یا GraphicsMagick بدانیم زیرا قابلیت‌های مختلفی مانند تغییر اندازه‌ی تصاویر را به‌صورت remote برای ما فراهم کرده است.

یکی دیگر از جذابیت‌های Imgproxy، امکان شخصی‌سازی این برنامه با استفاده از متغیرهای محیطی است که برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مستندات پیکربندی Imgproxy را مطالعه کنید.

🚀 راه‌اندازی

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

برای راه‌اندازی برنامه‌ی آماده Imgproxy باید در بخش برنامه‌های کنسول لیارا بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کرده و در صفحه‌ی باز شده وارد بخش برنامه‌های آماده شوید. سپس برنامه‌ی Imgproxy را انتخاب و یک شناسه‌ی یکتا برای برنامه‌ی خود درنظر بگیرید، همچنین پلن مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کنید.

🎯 توضیحات و نکات تکمیلی

اضافه کردن URL signature

بسیار توصیه می‌شود که در حالت Production با اجرای دستور زیر، یک hex-encoded key و یک hex-encoded salt ایجاد کرده و هر دوی این مقدارها را کپی کنید:

echo $(xxd -g 2 -l 64 -p /dev/random | tr -d '\n')

سپس وارد تب برنامه‌ها شده و برنامه‌ی Imgproxy خود را انتخاب کنید. اکنون باید مقادیر کپی شده را در بخش تنظیمات متغیرها در فیلد Value متغیرهای IMGPROXY_KEY و IMGPROXY_SALT قرار دهید و درنهایت بر روی دکمه‌ی ثبت تغییرات کلیک کنید.

محدود کردن دسترسی به Imgproxy با تنظیم IMGPROXY_SECRET

برای محدود کردن دسترسی به برنامه‌ی Imgproxy می‌توانید secret مورد نظر خود را در فیلد Value متغیر IMGPROXY_SECRET وارد کرده و درنهایت بر روی دکمه‌ی ثبت تغییرات کلیک کنید.

توجه داشته باشید که پس از تنظیم IMGPROXY_SECRET بایستی هدرAuthorization: Bearer %secret% را به درخواست‌های HTTP خود اضافه کنید.
;