kibana

پلتفرم Kibana

(Kibana one-click app)

Kibana یک پلتفرم است که با استفاده از آن می‌توان ساز و کارهایی مثل ایجاد گزارش، ایجاد نوتیفیکشن، مانیتورینگ بخش‌های مختلف رویدادها و ... را در اختیار داشت. داده‌های kibana از طریق beats جمع آوری شده و با logstash به Elasticsearch منتقل می‌شود سپس kibana امکان رصد و مانیتورینگ را می‌دهد.

🚀 راه‌اندازی

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

برای راه‌اندازی برنامه‌ی آماده Kibana باید در بخش برنامه‌های کنسول لیارا بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کرده و در صفحه‌ی باز شده وارد بخش برنامه‌های آماده شوید. سپس برنامه‌ی Kibana را انتخاب و یک شناسه‌ی یکتا برای برنامه‌ی خود درنظر بگیرید. همچنین مشخص کنید که برنامه‌ی شما باید به کدام دیتابیس Elastic متصل شود و پلن مورد نظر خود را انتخاب کنید. در آخر بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کنید.

در اولین ورود به Kibana می‌توانید از نام کاربری elastic و رمزعبور دیتابیس Elasticsearch استفاده کنید اما پیشنهاد می‌کنیم بعد از ورود، در آدرس app/management/security/users/ یک کاربر جدید با سطح دسترسی kibana_admin بسازید و از این پس با این کاربر به Kibana وارد شوید.
برای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به این برنامه کافیست به مستندات دامنه‌ها مراجعه کرده و طبق مستندات، دامنه‌ اختصاصی مورد نظرتان را به برنامه متصل کنید.
;