n8n

اتوماسیون فرایند کاری با n8n

(n8n one-click app)

n8n یک سرویس اتوماسیون فرایند کاری با قابلیت اتصال به بیش از ۲۰۰ سرویس مختلف است. با استفاده از n8n، می‌توانید فرایندهای کاری خود را به صورت بصری و بدون نوشتن کد ایجاد کرده و به یک دیگر متصل کنید. با استفاده از این سرویس، می‌توانید یک فرایند کاری با مراحل مختلف تعریف کرده و هر مرحله را به سرویس‌های دیگری مثل Google Sheets، Slack، Trello و... متصل کنید. از ویژگی‌های دیگر این سرویس می‌توان به پشتیبانی از متدهای HTTP، ارسال و دریافت ایمیل، ایجاد فایل‌های PDF و ایجاد تغییرات در پایگاه داده‌های SQL اشاره کرد.

🚀 راه‌اندازی

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

برای راه‌اندازی برنامه‌ی آماده n8n باید در بخش برنامه‌های کنسول لیارا بر روی دکمه‌ی برنامه‌های آماده کلیک کنید. سپس برنامه‌ی n8n را انتخاب و یک شناسه‌ی یکتا برای برنامه‌ی خود درنظر بگیرید، همچنین پلن مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک کنید.

برای اتصال دامنه‌ی اختصاصی به این برنامه کافیست به مستندات دامنه‌ها مراجعه کرده و طبق مستندات، دامنه‌ اختصاصی مورد نظرتان را به برنامه متصل کنید.

🎯 توضیحات و نکات تکمیلی

تغییر نسخه‌ی برنامه مستقر شده

برخی مواقع لازم شده که نسخه برنامه‌ی آماده‌ای که مستقر کردیم رو تغییر بدیم. برای مثال، نسخه جدیدی از آن برنامه منتشر شده و ما می‌خواهیم از آن استفاده بکنیم. نکته‌ای که باید قبل تغییر نسخه برنامه‌مان در نظر داشته باشیم، این است که آن نسخه با لیارا سازگاری داشته باشد و در صورتی که لازم باشد از دیسک‌ها برای مواردی همچون تغییرات در برنامه یا نگهداری اطلاعات‌مان استفاده بکنیم. یا حتی لازم باشد یک سری متغیر‌هایی در برنامه‌مان تنظیم کنیم. در اینجا شما می‌تونید یک نمونه ساده از تغییر نسخه را مشاهده کنید. برای شروع لازم هست ابتدا در سیستم لوکال فایلی تحت عنوان liara.jsonایجاد کنید و مقادیر زیر رو در اون قرار بدید:

{
  "image": "n8nio/n8n:<your-version>",
  "port": 5678,
  "app": "<your-app-name>",
  "disks": [
   {
    "name": "data",
    "mountTo": "/home/node/.n8n"
   }
 ]
}

در اینجا مقدار app، برابر هست با نام برنامه‌ای که در لیارا ایجاد کردید و مقدار image، برابر هست نام image برنامه‌تان. در قسمت port، پورتی که برنامه‌تان بر روی آن اجرا می‌شود و در قسمت disks، قرار داده شده است نام دیسک‌هایی که به صورت پیش‌فرض برای برنامه‌تان نیاز هست. در نهایت با liara-cli و سپس دستور زیر برنامه‌تان مستقر کنید:

liara deploy
;