docker

پلتفرم Docker

(Docker Platform)

فهرست عناوین:

استقرار با Liara Desktop

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

نصب Liara Desktop

شما می‌توانید از طریق این لینک؛ Liara Desktop را؛ متناسب با سیستم عامل خود دانلود و نصب کنید.

ورود به حساب کاربری

برای ورود به حساب کاربری از طریق Liara Desktop، ابتدا نرم‌افزار را اجرا کرده، سپس از طریق مروگر، وارد حساب‌تان شوید.

اولین استقرار

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم DOCKER و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه docker-starter را انتخاب کردیم.

گام سوم) در قدم بعدی کافیست Liara Desktop را اجرا کرده و پوشه پروژه‌تان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب پروژه‌تان، از شما شناسه برنامه‌ موردنظرتان پرسیده می‌شود و بعد از انتخاب شناسه، سپس، پورتی که قصد دارید آن را در معرض دید قرار دهید، پرسیده خواهد شد. این پورت معمولا برابر با همان پورت EXPOSE است.

برنامه‌ی شما در سرورهای لیارا build شده و image نهایی در registry خصوصی شما در لیارا ذخیره خواهد شد.
توجه داشته باشید که تنها پورت یک وب‌سرور با پروتکل HTTP را می‌توانید Expose کنید. برای مثال پورت یک دیتابیس قابل دسترسی از بیرون از شبکه‌ی لیارا نیست و تنها بین برنامه‌های اکانت شما در شبکه‌ی خصوصی قابل دسترسی خواهد بود.

گام سوم و پایانی) بعد از انجام گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://docker-starter.liara.run

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;