dotnet

پلتفرم Net.

(DotNet Platform)

فهرست عناوین:

ویدیوی آموزشی استقرار با مرورگر

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

پروژه و کدهای مورد استفاده در ویدیوی فوق در اینجا قابل مشاهده و دسترسی هستند.

چهار گام استقرار برنامه با مرورگر

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم NET. و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه dotnet-starter را انتخاب کردیم.

گام دوم) در این گام، بایستی پوشه پروژه خود را حتماً درون یک فایل با فرمت zipقرار دهید؛ سپس فایل zip را کشیده و در مرورگر رها کنید؛ یا می‌توانید بر روی گزینه انتخاب فایل کلیک کرده و فایل zip مد نظر خود را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که برنامه‌ی شما حتماً باید فایل.csprojرا داشته باشد.

گام سوم) پس از اینکه فایل zip پروژه‌تان به صورت کامل در لیارا آپلود شد، به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید؛ در این صفحه در ابتدا، باید پورتی را وارد کنید که برنامه‌تان در آن به درخواست کاربران listen می‌کند یا اصطلاحاً گوش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر در لوکال، برنامه شما در پورت 80 اجرا می‌شود، باید عدد 80 را در بخش پورت وارد کنید. بعد از انتخاب پورت، کافیست تا بخش‌های زیر را نیز بر اساس نیازهای برنامه خود، تنظیم کنید:

  • تنظیمات دیسک‌ها: اگر که در برنامه خود، دیسک تعریف کردید؛ می‌توانید در این بخش، آن را به برنامه خود متصل کنید.
  • تنظیمات پلتفرم: در این بخش، می‌توانید یک‌سری قابلیت‌ها را از جمله تعیین نسخه Net. تا تعیین finalDllName را در برنامه خود مشخص کنید.
  • تنظیمات build: در این بخش می‌توانید موقعیت build برنامه خود را مشخص کنید.

گام چهارم و پایانی) در نهایت، کافیست که بر روی گزینه شروع عملیات استقرار کلیک کنید تا استقرار برنامه‌تان آغاز شود.

لیارا به صورت خودکار پکیج‌های برنامه‌ی شما را نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستوراتdotnet restoreباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستورات زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستورات را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

بعد از انجام گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://dotnet-starter.liara.run

استقرار پوشه‌ی Solution

در صورتی که ساختار برنامه‌ی شما وابسته به چندین پروژه است، پوشه‌ی Solution ریشه‌ی برنامه‌ی شما به‌حساب می‌آید. بنابراین، لازم است که اگر فایلliara.jsonرا می‌سازید، آن را در پوشه‌ی Solution ساخته و سپس پروژه‌تان را دیپلوی کنید.

خطاهای رایج در فرایند استقرار

چنانچه در فرایند استقرار با خطای خاصی مواجه شده‌اید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که بخش توضیحات و نکات تکمیلی را مطالعه کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;