فایل ‌سیستم

(File System)

فایل سیستم برنامه‌های لیارا Read-Only یا فقط خواندنی است، به عبارتی بعد از استقرار برنامه‌تان تنها می‌توانید فایل‌ها و دایرکتوری‌ها را مشاهده کنید و امکان ایجاد هیچ گونه تغییری در آن‌‌ها وجود ندارد.

این موضوع باعث افزایش امنیت و اطمینان برنامه‌تان می‌شود. چرا که اگر نفوذگری قصد ایجاد تغییری ویران‌گر در فایل‌های پروژه‌تان را داشته باشد، با شکست روبرو می‌شود.

پیش‌تر کاربران لیارا می‌توانستند از طریق خط فرمان، به برنامه‌شان متصل شوند و تغییرات مورد نیاز و یا فایل‌های مد نظرشان را ایجاد کنند. اما این نکته همیشه وجود داشت که این تغییرات لایو، موقتی هستند و بعد از یک ری‌استارت یا استقرار جدید، از بین خواهند رفت.

بهترین روش برای ایجاد چنین تغییراتی، این است که این تغییرات در لوکال انجام و سپس در لیارا مستقر شوند. با توجه به این که لیارا تنها تغییرات جدید را منتقل می‌کند، پس جای نگرانی برای زمان‌بر بودن استقرار مجدد وجود ندارد.

با وجود Read-Only بودن فایل سیستم برنامه‌های لیارا، دایرکتوری/tmp از این قاعده مستثنی است. می‌توانید از این دایرکتوری که در همه پلن‌های ارائه شده، فضایی برابر 100 مگابایت دارد، برای ذخیره سازی لاگ‌ها، فایل‌ها آپلودی موقتی و غیره استفاده کنید.

اما اگر این دایرکتوری پاسخ‌گوی نیاز شما نبود، چاره کار استفاده از دیسک‌ها در برنامه‌تان می‌باشد. به طور مثال قصد ذخیره فایل‌های کاربران را دارید و نمی‌خواهید به هیچ وجه این فایل‌ها را حذف کنید. در این شرایط به قسمت دیسک‌ها در برنامه‌تان مراجعه کنید و اقدام به ایجاد دیسک کنید.
اطلاعات بیشتر درباره‌ی دیسک‌ها

;