سرویس ذخیره‌ی فایل (Object Storage)

لیارا یک فایل‌سیستم (file system) زودگذر در اختیار هر برنامه‌ای قرار می‌دهد. داده‌هایی که شما در پوشه‌های برنامه‌ی‌تان ذخیره می‌کنید ممکن است بعد از هر بار خاموش و روشن شدن سرویس‌تان از بین بروند. (به جز volume ها)
اکثر سیستم‌هایی که بر مبنای container ها هستند، مانند Docker، به همین شیوه عمل می‌کنند.

برای نگهداری از داده‌ی پویا می‌توانید از یکی از انواع دیتابیس‌هایی که لیارا در اختیارتان قرار می‌دهد، مانند MySQL و یا MongoDB استفاده کنید. برای نگهداری از داده‌های ثابت و static می‌توانید از سرویس ذخیره‌ی فایل لیارا استفاده کنید.

این سرویس در دنیا با عنوان Object Storage شناخته شده‌است و به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر، ویدیوها، موسیقی‌ها و... را در بستر ابری و نامحدود ذخیره کنید.

سرویس فایل لیارا با سرویس AWS S3 سازگار است. یعنی می‌توانید از کتاب‌خانه‌ها و ابزارهایی که برای سرویس AWS S3 نوشته شده‌اند، برای ارتباط با لیارا استفاده کنید.

فعال‌کردن سرویس

از فهرست بالای صفحه روی «سرویس فایل» کلیک کنید.

فعال‌سازی سرویس فایل

در این صفحه، می‌توانید میزان حجم مورد نیاز خود را با کلیک روی دکمه‌های + و - تعیین کنید. سپس روی «فعال کردن سرویس فایل» کلیک کنید.

داشبورد مدیریت فایل

بعد از فعال‌کردن سرویس فایل، وارد صفحه‌ای مانند صفحه‌ی زیر خواهید شد:

اطلاعات سرویس فایل

با کلیک بر روی گزینه‌ی «باز کردن داشبورد سرویس فایل» وارد داشبورد مدیریت فایل لیارا خواهید شد. برای ورود به داشبورد، بایدaccess keyوsecret keyرا وارد کنید.

آپلود، دانلود و مشاهده‌ی فایل‌ها

علاوه‌بر این که می‌توانید از داشبورد سرویس فایل استفاده کنید، با استفاده از کتاب‌خانه‌های AWS S3 نیاز می‌توانید این کار را انجام دهید. لیارا نیز به صورت رسمی،SDKهایی را برای زبان‌های مختلف توسعه می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، فایل‌های‌تان را مدیریت کنید.