docker

پلتفرم Docker

(Docker Platform)

فهرست عناوین:

استقرار با Liara CLI

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

نصب Liara CLI

اگر Liara CLI را نصب ندارید می‌توانید با اجرای دستور زیر آن‌ را به‌راحتی نصب کنید: توضیحات بیشتر

$ npm install -g @liara/cli

ورود به حساب کاربری

برای ورود به حساب کاربری خود به وسیله Liara CLI کافیست دستور زیر را وارد کنید و ایمیل و رمزعبوری که با آن حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید را وارد نمایید:

$ liara login

اولین استقرار

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم DOCKER و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه docker-starter را انتخاب کردیم. همچنین شما می‌توانید از طریق Liara CLI با دستور زیر برنامه‌ی خود را ایجاد کنید.

liara create

گام دوم) کافیست وارد ریشه برنامه‌ی‌تان شده و سپس دستور زیر را وارد نمایید:

$ liara deploy

Liara CLI در صورتی که یک Dockerfile در ریشه‌ی برنامه‌ی‌تان وجود داشته باشد، تشخیص خواهد داد که برنامه‌ی شما را باید به عنوان یک برنامه‌ی Docker اجرا کند و عملیات استقرار را آغاز خواهد کرد. اما اگر مشکلی در تشخیص وجود داشت، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

$ liara deploy --platform=docker

بعد از وارد کردن دستور بالا، ابتدا نام برنامه‌ای که قصد دارید استقرار روی آن انجام شود پرسیده خواهد شد. سپس، پورتی که قصد دارید آن را در معرض دید قرار دهید، پرسیده خواهد شد. این پورت معمولا برابر با همان پورت EXPOSE است.

برنامه‌ی شما در سرورهای لیارا build شده و image نهایی در registry خصوصی شما در لیارا ذخیره خواهد شد.
توجه داشته باشید که تنها پورت یک وب‌سرور با پروتکل HTTP را می‌توانید Expose کنید. برای مثال پورت یک دیتابیس قابل دسترسی از بیرون از شبکه‌ی لیارا نیست و تنها بین برنامه‌های اکانت شما در شبکه‌ی خصوصی قابل دسترسی خواهد بود.

گام سوم و پایانی) بعد از اجرای دستورات گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://docker-starter.liara.run

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;