مدیریت حساب‌های کاربری

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

به‌عنوان یک توسعه‌دهنده، دور از انتظار نیست که تصمیم داشته باشید محیط‌های کاری و پروژه‌های مختلف خود را به‌صورت جداگانه مدیریت کنید. حال تیم توسعه لیارا با افزودن برخی قابلیت‌های جدید امکان مدیریت چندین حساب کاربری مختلف را علاوه‌بر پنل کاربری، در لیارا CLI نیز، فراهم کرده است.

فهرست عناوین

مدیریت حساب‌های کاربری در پنل کاربری

برای مدیریت چندین حساب مختلف در پنل کاربری لیارا می‌توانید پس از کلیک بر روی پروفایل فعلی خود، بر روی دکمه‌ی افزودن حساب کاربری کلیک کرده و حساب‌های دیگری را در کنار حساب فعلی اضافه کنید.

مدیریت حساب‌های کاربری در لیارا CLI

فرض را بر این بگیریم شما و شرکت‌تان حساب‌های کاربری مستقلی در لیارا داشته باشید. در قدم اول باید این حساب‌ها را به‌شکل زیر در لیارا CLI اضافه کنید:

پس از افزودن حساب‌های کاربری باید به‌شکل زیر حساب کاربری مورد نظر را در زمان دیپلوی یا اجرای عملیات‌های دیگر انتخاب کنید:

انتخاب حساب کاربری در حین استقرار

شما می‌توانید با استفاده از دستور liara deploy --account account-name و با استفاده از فیلد --account حسابی که قصد دارید پروژه‌تان در آن مستقر شود را، انتخاب کنید:

انتخاب حساب کاربری در فایل liara.json

همچنین، شما می‌توانید در مسیر اصلی پروژه یک فایل به نام liara.json ایجاد کنید و محتوای آن را به شکل زیر بنویسید:

{
    "account": "account_name"
}

در کد فوق کافیست که به جای account_name نام حساب مدنظرتان را وارد کنید؛ پس از اجرای دستورliara deploy در صورت درست بودن نام حساب کاربری ، حساب به صورت خودکار تشخیص داده خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مستندات نحوه‌ی مدیریت حساب‌های کاربری با استفاده از لیارا CLI را مطالعه کنید.

;