استقرار پروژه‌های PHP

اگر شما از فریم‌ورک خاصی مانند Laravel استفاده نمی‌کنید و ساختار پروژه‌ی‌تان را خودتان مشخص کرده‌اید و اصطلاحا Pure PHP کد زده‌اید، از این پلتفرم می‌توانید استفاده کنید.

برای لاراول حتما از پلتفرم اختصاصی لاراول استفاده کنید: اطلاعات بیشتر

توجه داشته باشید که لازم است در ریشه‌ی پروژه‌ی‌تان حداقل یک فایل با نامindex.phpداشته باشید. در غیر این صورت لیارا نمی‌تواند پلتفرم پروژه‌ی‌تان را تشخیص دهد و لازم خواهد بود با استفاده از پارامتر--platformپلتفرم‌تان را مشخص کنید. در ادامه توضیحات مربوطه ارائه شده است.

اگر می‌خواهید از پلتفرم PHP برای استقرار WordPress استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که از قابلیت «برنامه‌های آماده» لیارا استفاده کنید. می‌توانید از بخش ایجاد پروژه، وارد بخش برنامه‌های آماده شوید و با یک کلیک وردپرس را تهیه و نصب کنید.

شروع عملیات استقرار

در ابتدا مطمئن شوید که@liara/cliرا روی کامپیوترتان نصب کرده‌اید. اطلاعات بیشتر
سپس دستور زیر را داخل پروژه‌ی‌تان اجرا کنید:

liara deploy

لیارا به صورت خودکار، تشخیص خواهد داد که پروژه‌ی شما را باید به عنوان یک پروژه‌ی PHP اجرا کند و عملیات استقرار را آغاز خواهد کرد. اما اگر مشکلی در تشخیص وجود داشت، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

liara deploy --platform=php

پکیج‌ها به صورت خودکار نصب می‌شوند

لیارا به صورت خودکار پکیج‌هایی که در فایل‌هایcomposer.jsonلیست شده‌اند را برای شما نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستوراتcomposer installباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستورات زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستورات را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

اتصال به دیتابیس

شما می‌توانید از بخش «دیتابیس‌ها»، یک دیتابیس MySQL یا MongoDB ایجاد کنید. بعد از ایجاد دیتابیس، در لیست دیتابیس‌ها، روی دیتابیس موردنظرتان کلیک کنید تا اطلاعات اتصال به آن برای‌تان نمایش داده شود.
هر پروژه‌ای یک بخش تنظیمات دارد که از طریق آن می‌توانید متغیرهای لازم را برای پروژه تعریف کنید. (اطلاعات بیشتر)
شما می‌توانید به هر صورت که مایل هستید اطلاعات دیتابیس را به پروژه‌ی‌تان بدهید. ما پیشنهاد می‌کنیم متغیری مانند زیر را در بخش تنظیمات پروژه ایجاد و مقداردهی کنید:

DATABASE_URL=mysql://root:PASSWORD@HOST:PORT/my_database

توجه کنید که متغیر بالا، صرفا جهت نمونه آورده شده و شما باید مقدار آن را با اطلاعات دیتابیسی که ساختید پر کنید. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در مثال بالا، فرض بر این بوده است که شما به سرور دیتابیس‌تان متصل شده و یک دیتابیس با نامmy_databaseساخته‌اید.

ذخیره‌ی فایل‌ها

لیارا یک فضای ابری نامحدود برای ذخیره‌ی فایل‌هایتان در اختیار شما قرار می‌دهد.
فقط کافیست که SDK لیارا را در پروژه‌یتان نصب کرده و شروع به استفاده کنید. اطلاعات بیشتر
همچنین می‌توانید یک volume تعریف کنید: اطلاعات بیشتر