ذخیره‌سازی ابری

مدیریت ذخیره‌سازی ابری با استفاده از رابط کاربری

فهرست عناوین:

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید؛ می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

ایجاد باکت

باکت، فضایی برای ذخیره‌سازی فایل‌ها و اطلاعات است و شما می‌توانید آن را مانند یک پوشه درنظر بگیرید که امکان ساخت پوشه‌های بیشتری در آن وجود دارد. حال با این تعریف می‌توانید براساس نیازمندی پروژه‌تان و معماری که برای ذخیره‌سازی فایل‌ها درنظر گرفته‌اید، یک یا چند باکت بسازید.

برای ایجاد باکت باید در بخش ذخیره‌سازی ابری پنل کاربری لیارا بر روی دکمه‌ی ایجاد باکت کلیک کنید. در قدم بعد، یک شناسه یکتا برای باکت خود درنظر بگیرید و سطح دسترسی مورد نظرتان را انتخاب کنید. سطح دسترسی عمومی، مناسب فایل‌های استاتیک وب‌سایت و فایل‌های عمومی است و از سطح دسترسی خصوصی می‌توانید برای وبسایت‌های فروش فایل و یا نگهداری از اطلاعات شخصی کاربران استفاده کنید. در نهایت پس از انتخاب پلن می‌توانید بر روی دکمه‌ی ایجاد باکت کلیک کنید.

آپلود فایل

برای آپلود فایل از طریق رابط کاربری اختصاصی لیارا تنها کافیست وارد باکت مورد نظرتان شوید و روی گزینه‌ی آپلود فایل کلیک کنید، همچنین می‌توانید فایل مورد نظرتان را به‌صورت Drag & Drop درون لیست فایل‌های باکت رها کنید تا عملیات آپلود آغاز شود.

دانلود فایل

برای دانلود فایل از طریق رابط کاربری اختصاصی لیارا تنها کافیست وارد باکت مورد نظرتان شوید و در لیست فایل‌ها، روی گزینه‌ی کلیک کنید.

مشاهده فایل

برای مشاهده فایل از طریق رابط کاربری اختصاصی لیارا تنها کافیست وارد باکت مورد نظرتان شوید و در لیست فایل‌ها، روی گزینه‌ی کلیک کنید.

اشتراک‌گذاری فایل

برای اشتراک‌گذاری فایل از طریق رابط کاربری اختصاصی لیارا تنها کافیست وارد باکت مورد نظرتان شوید و در لیست فایل‌ها، روی گزینه‌ی کلیک کنید. در قدم بعد می‌توانید تاریخ انقضا مورد نظرتان را انتخاب کرده و لینک موقت فایل را کپی کنید. در غیر اینصورت می‌توانید لینک دائمی فایل را کپی کنید.

توجه داشته باشید که برای دسترسی به لینک دائمی فایل‌ها باید سطح دسترسی باکت، عمومی باشد.

حذف فایل

برای حذف فایل از طریق رابط کاربری اختصاصی لیارا تنها کافیست وارد باکت مورد نظرتان شوید و در لیست فایل‌ها، روی گزینه‌ی کلیک کنید. درنهایت درصورتی که از حذف این فایل اطمینان داشتید باید روی گزینه‌ی حذف فایل کلیک کنید.

;