ذخیره‌سازی ابری

تهیه فایل پشتیبان

Rclone

Rclone یک ابزار تحت command-line است که می‌توانید به‌کمک آن، فایل‌های درون فضای ذخیره‌سازی ابری را مدیریت کنید. حال برای تهیه‌ی فایل پشتیبان از باکت ایجاد شده در لیارا می‌توانید طبق دستورالعمل‌های زیر از این ابزار استفاده کنید.

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

در ابتدا از صفحه‌ی Downloads، آخرین نسخه‌ی این ابزار را متناسب با سیستم‌عامل فعلی‌تان دانلود کرده و آن را نصب کنید. در قدم بعد باید با اجرای دستور rclone config یک remote جدید را پیکربندی کنید:

درنهایت شما می‌توانید با اجرای دستور rclone copy -PM [remote]:[bucket-name] /path/to/folder یک نسخه از فایل‌های موجود در باکت موردنظرتان را در لوکال ذخیره کنید. برای مثال اگر یک باکت با نام app-bucket در لیارا داشته باشید، می‌توانید با اجرای دستور زیر، تمامی فایل‌های موجود در این باکت را در سیستم خود کپی کنید.

rclone copy -PM r1:app-bucket myfiles/

S3 Browser

S3 Browser یک رابط گرافیکی برای مدیریت فضای ذخیره‌سازی مبتنی بر پروتکل S3 در سیستم‌عامل ویندوز است. حال برای تهیه‌ی فایل پشتیبان از باکت ایجاد شده در لیارا می‌توانید طبق دستورالعمل زیر از این ابزار استفاده کنید.

بعد از نصب و اجرای S3 Browser باید از منوی Accounts روی گزینه‌ی Add New Account کلیک کرده و اطلاعات درخواست شده را وارد کنید.

اضافه کردن یک باکت جدید در s3 browser

بعد از اضافه شدن حساب می‌توانید با کلیک راست روی باکت موردنظرتان و انتخاب گزینه‌ی Download all files to، تمامی فایل‌های موجود در این باکت را در مسیر موردنظرتان ذخیره کنید.

دانلود تمام داده‌های باکت در لوکال
;