netcore

پلتفرم .Net

(.Net Platform)

فهرست عناوین:

استقرار با Liara CLI

در صورتی که تمایلی به خواندن آموزش متنی ندارید می‌توانید ویدیوی آموزشی زیر ‌را مشاهده کنید.

نصب Liara CLI

اگر Liara CLI را نصب ندارید می‌توانید با اجرای دستور زیر آن‌ را به‌راحتی نصب کنید: توضیحات بیشتر

$ npm install -g @liara/cli

ورود به حساب کاربری

برای ورود به حساب کاربری خود به وسیله Liara CLI کافیست دستور زیر را وارد کنید و ایمیل و رمزعبوری که با آن حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید را وارد نمایید:

$ liara login

اولین استقرار

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم ASP.NET CORE و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه dotnet-starter را انتخاب کردیم. همچنین شما می‌توانید از طریق Liara CLI با دستور زیر برنامه‌ی خود را ایجاد کنید.

liara create

گام دوم) کافیست وارد ریشه برنامه‌ی‌تان شده و به وسیله دستور زیر اولین استقرار خود را اجرا کنید. این دستور از شما شناسه‌ی برنامه‌ای را که قصد دارید در آن استقرار را انجام دهید، می‌پرسد و سپس فرایند استقرار آغاز می‌شود:

$ liara deploy

برنامه‌ی شما حتما باید فایل.csprojرا داشته باشد. یک نمونه‌ی پروژه‌ی ASP.Net Core که آماده‌ی مستقر شدن در لیارا است را در لینک زیر می‌توانید مشاهده کنید:

https://github.com/liara-cloud/dotnetcore-starter

بعد از وارد کردن دستور دیپلوی، Liara CLI به صورت خودکار، تشخیص خواهد داد که برنامه‌ی شما را باید به عنوان یک برنامه‌ی ASP.Net Core اجرا کند و عملیات استقرار را آغاز خواهد کرد. اما اگر مشکلی در تشخیص وجود داشت، می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

$ liara deploy --platform=netcore
لیارا به صورت خودکار پکیج‌های برنامه‌ی شما را نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستوراتdotnet restoreباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستورات زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستورات را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

استقرار پوشه‌ی Solution

در صورتی که ساختار برنامه‌ی شما وابسته به چندین پروژه است، پوشه‌ی Solution ریشه‌ی برنامه‌ی شما به‌حساب می‌آید. بنابراین، لازم است که اگر فایلliara.jsonرا می‌سازید، آن را در پوشه‌ی Solution ساخته و دستورliara deployرا هم در پوشه‌ی Solution اجرا کنید.

خطاهای رایج در فرایند استقرار

چنانچه در فرایند استقرار با خطای خاصی مواجه شده‌اید، حتما پیشنهاد می‌کنیم که بخش توضیحات و نکات تکمیلی را مطالعه کرده و تنظیمات مربوطه را انجام دهید.

گام سوم و پایانی) بعد از اجرای دستورات گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://dotnet-starter.liara.run

متوجه شدم، برو گام بعدی!
;