ارائه دهنده خدمات ابری PaaS و DBaaS

php

برنامه‌های PHP

(PHP Apps)

‌استقرار اولین برنامه

فهرست عناوین:

نصب Liara CLI

اگر Liara CLI را نصب ندارید می‌توانید با اجرای دستور زیر آن‌ را به‌راحتی نصب کنید: توضیحات بیشتر

$ npm install -g @liara/cli

ورود به حساب کاربری

برای ورود به حساب کاربری خود به وسیله Liara CLI کافیست دستور زیر را وارد کنید و ایمیل و رمزعبوری که با آن حساب کاربری خود را ایجاد کرده‌اید را وارد نمایید:

$ liara login

اولین استقرار

گام اول) کافیست به بخش ایجاد برنامه‌ها در لیارا بروید و با انتخاب پلتفرم PHP و نوشتن شناسه برنامه‌ی موردنظرتان و در نهایت انتخاب پلن، برنامه خود را ایجاد کنید. برای نمونه، ما در این آموزش برای برنامه آزمایشی‌مان، شناسه php-starter را انتخاب کردیم.

گام دوم) کافیست وارد ریشه برنامه‌ی‌تان شده و به وسیله دستور زیر اولین استقرار خود را اجرا کنید. بعد از وارد کردن، دستور از شما شناسه برنامه‌ موردنظرتان را می‌پرسد و بعد از انتخاب شناسه، لیارا عملیات استقرار را شروع می‌کند.

$ liara deploy

توجه داشته باشید که لازم است در ریشه‌ی برنامه‌ی‌تان حداقل یک فایل با نامindex.phpداشته باشید. در غیر این صورت لیارا نمی‌تواند پلتفرم برنامه‌ی‌تان را تشخیص دهد و لازم خواهد بود با استفاده از دستور زیر پلتفرم‌تان را مشخص کنید.

$ liara deploy --platform=php
لیارا به صورت خودکار پکیج‌هایی که در فایلcomposer.jsonلیست شده‌اند را برای شما نصب می‌کند. پس نیازی ندارید که به دنبال اجرای دستورcomposer installباشید. از آن‌جایی که اجرای این دستور زمان‌بر است، برای سرعت بیشتر، این دستور را روی سرورهای قدرتمندمان اجرا می‌کنیم تا زمان زیادی را منتظر نمانید.

گام سوم و پایانی) بعد از اجرای دستورات گام‌های قبلی، لیارا به برنامه شما یک زیردامنه رایگان اختصاص می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید مطمئن شوید که برنامه‌ی‌تان به صورت صحیح به بستر لیارا منتقل شده است یا خیر. این آدرس بر اساس شناسه برنامه‌ی شما است، برای نمونه:

https://php-starter.liara.run

متوجه شدم، برو گام بعدی!